14. septembril toimunud haridustehnoloogia konverentsil Edu EXEX 2016 tutvustati uusi tehnoloogiaid, mis õpetamist ja õppimist rikastavad ning arutleti, mida need tehnoloogiad tähendavad haridusasutuse IKT haldamisele ja turvalisusele. Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Microsofti ja Telia poolt ühiselt korraldatud konverents kandis alapealkirja „Säravad tehnoloogiad koolis – mündi kaks külge” ning tõi Kultuurikatlasse kokku ligi 250 haridusvaldkonna asjatundja.

Konverentsi avas Haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets, kes rääkis tehnoloogiast hariduses, selle vajadustest ja võimalustest. Tänapäeva tehnoloogiast tulenevatest väljakutsetest ja ohtudest rääkis Microsofti tehnoloogia spetsialist Rasmus Reimo. X-, Y- ja Z-põlvkonna ootusi haridusele ja tööturule tutvustas karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa. Uutest tehnoloogiatest koolis rääkis Eesti 2.0 tegevjuht Ede Schank Tamkivi ning kooli IKT vahendite haldamisest rääkis Telia ärikliendiüksuse IT teenuste juht Taavi Talve.

Pärnu Raeküla Kooli kogemusi projektis “Pärnu linna digipööre” tutvustas kooli arendusjuht Marjaliisa Umb. Valga Priimetsa Kooli õppetööst Samsungi arvutiklassis rääkisid õpetajad Jelena Nilendere ja Svetlana Kuzmenko. Digitaalseid õpiplatvorme tutvustasid Foxcademy ja Õpiveebi loojad ning e-Kooli juhataja. Innovatsiooni finantseerimise võimalusi tutvustasid Haridus- ja teadusministeeriumi, HITSA ning Innove esindajad.

Konverentsi peaesineja oli lastele programmeerimist õpetava raamatu “Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused” autor Linda Liukas, kes võttis kokku mängu kolm põhimõtet, rääkis oma kogemustest programmeerimisel ja mõtestatud mängulisusest õppimisel.

EDU EXEX koduleht