Siinses peatükis saad lugeda selle kohta, kuidas on märkimisväärselt kasulik ja oluline kasutada erinevaid tehnoloogilisi lahendusi konverentsi korraldamisel.

Tehnoloogia arenguga on palju muutnud ka konverentside korraldamises. Kui eelneva milleeniumi ajal oli esineja töövahendite hulk piiratud, siis tänaseks on see muutunud märkimisväärselt. Teame, kui ise konverentsi korraldajad, et korraldajad otsivad pidevalt uusi lahendusi selleks, et osalejad saaksid omavahel suhelda, oselda diskussioonides ning anda tagasisidet ühel platvormil.

Multi-kasutamiseks mõeldud konverentsi ja ürituste äpid

Nähes puuduvat tehnoloogia lahendust publiku interaktiivsuse, kontaktide ja suhtluse vahetuseks olevat platvormi, arendas Confent uudse lahenduse sündmuste ja konverentside planeeringuks. Confenti ambitsioonikusest “sündis” Eesti startup nimega Worksup veebipõhine äpp, mis on pühendunud ürituste, konverentside, töötubade ja seminaride interaktiivususe tõstmiseks ning ärivõrgustiku edendamiseks. Loe Worksupi kohta pikemalt siit.

Võib väita, et paljudele ürituste või konverentside korraldajatele on saanud saatuslikuks see, et saadaval olevad konverentside äpid on liiga kulukad, aegavõtvad, ebaefektiivsed või liiga raskesti arusaadavad. Worksup on loodud selleks, et olla võimalikult kasutajasõbralik ning sealjuures ei pea muretsema äpi allalaadimise või liigse ruumivõtmise pärast telefonis. Worksup äpil on palju kasulikke omadusi konverentsi korraldaja jaoks, näiteks kuulub sinna hulka - info ja statistika jagamine sündmuse ajal ning andmete kogumine pärast sündmust. Saadud andmeid võid kasutada selleks, et teada saada, millised teemad huvitavad publikut kõige enam ning milline oli tagasiside ürituste korraldamise osas. Sealjuures on Worksup’iga võimalik kujundada ajakava, ülesandeid ja küsitlusi osalejatele.

Kantav tehnoloogia

Tänaseks kasvavaks trendiks on saanud samuti ka kantav tehnoloogia, mida paljud konverentside korraldajad kasutavad “wow”-elemendina või kiiremaks navigeerimiseks sündmustel. Näiteks nutiprillid Google Glass, nutikellad Samsungilt ja Appel’ilt  või virtuaalprillid on vaid mõned näidetest, mida kasutatakse konverentsi planeeringul või läbiviimisel . Kantava tehnoloogiaga on võimalik saada kiiresti jooksvat infot konverentsil toimuvast ning opereerida ülesandeid efektiivselt. Virtuaalreaalsuse prillidega on näiteks paljudel konverentsidel läbiviidud ka publiku hulgas katsetusi, mis on tõstnud osalejate huvi ja interaktiivusust (näide TedX’s virtuaalreaalsuse kohta).

Sotsiaalmeedia ja live-link

Tänaseks me teame, et sotsiaalmeedia on siin selleks, et jääda. Sotsiaalmeedia on efektiivne infovahetuse platvorm, mida on hea kasutada selleks, et anda edasi uudiseid neile, kes ei ole parasjagu kohal või on teatud sündmuse või teemade huvilised. Worskup võimaldab üritustel jagada ülesannete tulemusi live-lingina, mis annab kindlasti vahetu emotsiooni nende jaoks, kes parasjagu üritusel ei viibi. Samuti sotsiaalmeedia promo võib tõsta inimeste huvi brändide või sisu vastu. Sisuloomine kui loo jutustamine (tekstid, fotod, videod) nii äpis kui ka sotsiaalmeedias, annab kindlasti juurde konverentsi huvitavaks tegemisel.